Otázky a odpovědi

Jak vybrat správné vchodové dveře?

V prvé řadě musí být dveře bezpečné, neboli odolné proti statickému a dynamickému zatížení. Toto ovšem nestačí, musí být doplněny odpovídajícím zesílenou certifikovanou zárubní, vrchním kováním i bezpečnostní vložkou.
Nedílnou součástí dveřního kompletu je i správná montáž, kde je důležité, aby byla provedena odbornou firmou.
Bytové vchodové dveře musí také splňovat zákonem dané kritérium požární odolnosti, měly by být co nejvíce zvukotěsné a v neposlední řadě musí mít také líbivou a proti mechanickému poškození odolnou povrchovou úpravu.

Jak objednat vstupní bytové dveře?

V případě zájmu o montáž bezpečnostní sestavy Boulit kontaktujte zákaznický servis firmy Boulit na telefonu 739 018 573.
Po dohodě Vás navštíví technický pracovník, který dveře zaměří a probere s Vámi veškeré náležitosti (rozměr, barvu, příslušenství, případné ozdobné rámečky, atd).
Montáž zajišťujeme v Ústeckém, Karlovarském a Středočeském kraji.

Mají bezpečnostní dveře Boulit protipožární a bezpečnostní certifikace?

Ano, veškeré bezpečnostní sestavy Boulit mají protipožární i bezpečnostní atestaci. Bezpečnostní parametr je odzkoušen a certifikován autorizovaným certifikačním institutem – TREZOR TEST s.r.o. Protipožární parametr mají bezpečnostní sestavy BOULIT odzkoušen a certifikován autorizovaným certifikačním pracovištěm CSI a.s. Dle české legislativy je pro protipožární a bezpečnostní sestavy nutná certifikace českým akreditovaným zkušebním pracovištěm s vydáním platného českého certifikátu. K veškerým dodaným dveřím zákazník obdrží dané certifikáty splňující českou normu a legislativu. Bezpečnostní a protipožární uzávěry musí být montovány proškolenou a certifikovanou osobou.

Mají dveře výrobní štítek?

Výrobní štítek je ze zákona nedílnou součástí každých protipožárních dveří, takže samozřejmě ANO.

Je nutné měnit zárubně?

Vzhledem k tomu, že mnoho zárubní je zabudováno víceméně křivě, je velký problém spasovat vyvrtané otvory v zárubních s bezpečnostními čepy ve dveřích, které do těchto otvorů zajíždějí. Je nutné v zárubních vyfrézovat nevzhledné velké díry a ani to mnohdy nestačí. Další problém představuje nevhodný materiál (slabý plech) ze kterého jsou tyto zárubně vyrobeny. Panty na zárubních nejsou dostatečně pevně připevněny a při váze dveří cca 80 kg mají tendenci se svěšovat, což vede k drhnutí dveří o podlahu a opět vyosení čepů vůči otvorům v zárubni. Vyvrtané otvory v zárubni nemohou být zesíleny a zalévaní betonem je problematické. Není záruka že beton zateče všude tak jak má. Hrozí nebezpečí, že nebude zaručena třída bezpečnosti.
Z těchto důvodů firma Boulit s.r.o. montuje bezpečnostní dveře zásadně jako komplet včetně nové ocelové bezpečnostní zárubně.
Vyvinuli jsme pracovní postupy, které při použití špičkového montážního materiálu zaručují rychlou montáž při minimálním nepořádku.

Vylévá se zárubeň betonem?

Samozřejmě – je to důležitá součást dveřní sestavy.

Jaký je zvukový útlum dveřní sestavy Boulit?

Vzduchová neprůzvučnost (Rw) dveřní sestavy Boulit je Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p. stanovena na 39 dB.

Jakou mají dveře Boulit povrchovou úpravu?

Dveře se vyrábějí v povrchové úpravě CPL (Střednětlaký laminát – vysoká odolnost proti mechanickému poškození) v cca 47 dekorech stálé nabídky z nich 18 dekorů je bez příplatku. Zbylých cca 29 za příplatek 300–650 Kč.
Kromě toho je možná povrchová úprava v provedení HPL (vysokotlaký laminát – velmi vysoká odolnost proti mechanickému poškození) a to ve všech dekorech z nabídky firmy Egger.

Je možná stranová dvoubarevnost?

Samozřejmě možná je, dále je možný nalepovací rámeček z obou nebo jedné strany dveří tak, aby bezpečnostní dveře ladily s ostatními interiérovými dveřmi.

Je možné vyrobit interiérové dveře a obložky s identickým dekorem?

Samozřejmě, povrchovou úpravu interiérových i bezpečnostních dveří je možné sjednotit, včetně interiérových obložek.

Jaké se používá bezpečnostní kování?

Standardně se montuje kování Harmonia DEF s překrytím cylindrické vložky o rozteči 92 mm od firmy TWIN svrtané ve třech bodech s certifikovanou odolností RC3 a AXA BETA FLEXI s překrytím cylindrické vložky o rozteči 92 mm od firmy MP Kování svrtané ve třech bodech s certifikovanou odolností RC3. Po dohodě je možné namontovat i jiné kování.

Jaká se používá cylindrická vložka?

Standardně montujeme cylindrickou vložku atestovanou na odolnost RC3 od firmy EURO SECURE 30/35 nikl s 6 klíči.
Po dohodě je možná montáž jiné cylindrické vložky, případně jiný počet klíčů.

Dají se vyrobit atypické bezpečnostní a protipožární dveře?

Firma Boulit vyrábí standardně protipožární dveře s bezpečnostní úpravou pro průchod 80/197 a 90/197. Jiné rozměry je nutné konzultovat s technickým úsekem.

Dají se dveře podříznout?

Protipožární dveře s bezpečnostní úpravou se dají podříznout i dodatečně cca o 25 mm.

Jak jsou dveře těžké?

Protipožární dveře s bezpečnostní úpravou B2 o šířce 80 cm váží 45 kg a šíře 90 cm váží 50 kg.
Protipožární dveře s bezpečnostní úpravou B3 o šířce 80 cm váží 70 kg a šíře 90 cm váží 80 kg.

Je možné posunout výšku kukátka?

Kukátko je standardně montováno ve výšce 155 cm od podlahy. Po dohodě s technikem je možno výšku kukátka posunout před zadáním dveří do výroby.

Jak dlouho trvá montáž?

Doba montáže je 5-6 hodin podle složitosti vybourání původní a začištění nové zárubně.

Jaká je záruka?

Záruku poskytujeme na funkčnost dveří po dobu 2 let.